Best Chargers for Porsche Electric and Plug-In Hybrid Models: A Comprehensive Guide

Porsche - pojazdy elektryczne i Plug-In - Jak i czym najlepiej ładować?

Porsche, znane ze swoich samochodów o wysokich osiągach, poczyniło znaczące kroki na rynku samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in. Z różnymi modelami oferującymi różne możliwości ładowania pokładowego, może być trudno określić najlepsze opcje ładowania dla Twojego Porsche. Ten przewodnik pomoże Ci zorientować się w dostępnych opcjach ładowania modeli elektrycznych i hybrydowych plug-in Porsche.

Porsche Taycan (Elektryczny)

Porsche Taycan, w pełni elektryczny samochód sportowy, oferuje dwie opcje ładowania pokładowego:

  • Standard: 11 kW pokładowa ładowarka AC
  • Opcjonalna modernizacja: 19,2 kW pokładowa ładowarka AC

Opcja ładowarki 19,2 kW jest dostępna dla wszystkich roczników Taycan, w tym modeli z 2020 roku, jako opcja do modernizacji. Ta modernizacja znacząco skraca czas ładowania. Na przykład, bateria 71,0 kWh Performance może naładować się od 0 do 100% w 4,8 godziny przy użyciu ładowarki 19,2 kW, w porównaniu do 9,5 godziny przy standardowej ładowarce 11 kW .

Porsche Macan Elektryczny (Model 2024)

Nadchodzący Porsche Macan Elektryczny również oferuje solidne możliwości ładowania:

  • Standard: 11 kW pokładowa ładowarka AC
  • Opcjonalna: 22 kW pokładowa ładowarka AC

Te opcje zapewniają właścicielom Macan Elektrycznego możliwość wyboru ładowarki, która najlepiej odpowiada ich potrzebom, zapewniając elastyczność i szybsze ładowanie .

Porsche Panamera E-Hybrid (Hybryda plug-in)

Porsche Panamera E-Hybrid, hybryda plug-in, oferuje skromniejsze opcje ładowania pokładowego:

  • Standard: 3,6 kW pokładowa ładowarka AC
  • Opcjonalna: 7,2 kW pokładowa ładowarka AC

Chociaż moc ładowania jest niższa w porównaniu do w pełni elektrycznych modeli, opcjonalna ładowarka 7,2 kW oferuje szybsze ładowanie dla właścicieli Panamera E-Hybrid .

Podsumowanie

Wybór najlepszej ładowarki do Twojego elektrycznego lub hybrydowego plug-in Porsche zależy od Twoich specyficznych potrzeb i wzorców użytkowania. Taycan i Macan Elektryczny oferują potężne opcje ładowania dla tych, którzy szukają szybkiego ładowania, podczas gdy Panamera E-Hybrid zapewnia wystarczające opcje dla użytkowników hybryd plug-in. Modernizacja do wyższych ładowarek kW, korzystanie z zaawansowanego sprzętu do ładowania w domu oraz korzystanie ze stacji szybkiego ładowania DC może poprawić doświadczenie ładowania Twojego Porsche. Zawsze sprawdzaj u lokalnego dealera Porsche najbardziej aktualne informacje i dostępne konfiguracje.

Powrót do blogu